فروش اپوکسی و اجرای کفپوش اپوکسی با قیمت مناسب


موجودی : موجود در انبار
قیمت : تماس بگیرید
سایز :
واحد فروش :

اپوکسی چیست ؟

اپوکسی Epoxy یا پولی پوکساید از لحاظ شیمیایی یک بسپار ترموست است که از واکنش رزین اپوکساید با سخت کنندهٔ پولی آمین یا پلی آمید بدست می آید. اپوکسی دامنهٔ کاربرد گسترده ای دارد، از جمله در مواد رنگ اپوکسی، کفپوش اپوکسی، اپوکسی گرانیتی ، اف آرپی و چسب ها.

درباره کفپوش اپوکسی بیشتر بدانید

کفپوش اپوکسی یک محصول دو جزئی میباشد که دارای خواص مقاومتی عالی از جمله مقاومت مکانیکی بالا ،  مقاومت سایشی بالا ، مقاومت شیمیایی عالی در برابر مواد قلیایی و اسیدها روغنی هاو چربی ها و همچنین ایجاد سطحی صاف و صیقلی مورد استفاده وسیعی در سالن های تولیدی مراکز صنعتی ، شیمیایی ، بیمارستانی ، نیروگاهی ، فرودگاهی میباشد و در ادامه بیشتر با این محصول از جمله قیمت ، کاربرد ، مزایا و معایب آن صحبت خواهیم کرد.

کاربردهای کفپوش اپوکسی در کجاست ؟

از انواع کفپوش های اپوکسی میتوان در صنایع زیر استفاده کرد :
دارو سازی - نفت گاز و پتروشیمی - صنایع آب فاظلاب - صنعت مواد شوینده - انبارداری - صنایع خودرو سازی -  تولید قطعات کامپیوتر و آی تی  - صنایع حمل و نقل ریلی - کارخانه های مواد شیمیایی و رنگزری  - بیمارستان ها و مراکز بهداشتی - سالن های ورزشی  - پارکینگ ها  - تولید مواد غدایی  - صنایع تولید مواد آرایشی - صنایع بسته بندی - تصفیه آب و تصفیه خانه ها  - اتاقهای ابزار دقیق  - اتاق های سرور  - صنایع فولاد

کفپوش اپوکسی با قیمت مناسب

مزایای اصلی کفپوش های اپوکسی

اولین ویژگی کفپوش اپوکسی حفاظت آن از سطح زیر خود در برابر سایش و فرسایش است. این ماده یک سطح تمیز، یکدست و بدون درز ارائه می دهد. جالب است بدانید اپوکسی هرگز گرد و غباری از خود ایجاد نمی کند.
کفپوش اپوکسی مطلقاً جذب آب ندارد و از نفوذ آب، روغن و سایر مایعات به جسم بتن جلوگیری می‌کند.
افزایش مقاومت بتن در برابر فرسایش، تخریب و اکثر مواد شیمیایی را دارا میباشد.
سبک و کم حجم بوده و از ایجاد هرگونه گرد و غبار جلوگیری می‌نماید.
به صورت یکپارچه و در رنگ‌های متنوع اجرا می‌گردد.
با ضخامت ۴ میلیمتر، افزایش مقاومت فشاری بتون را تا 1100 kg/cm2 را دربردارد.
سهولت در شستشو، حداقل ۲۰ سال عمر مفید و سرعت در ترمیم آن، از سایر امتیازات این پوشش می‌باشد.

آیا کفپوش اپوکسی معایب دارد ؟

کفپوش اپوکسی دارای معایب اساسی و جدی نمی باشد و به همین جهت است که استفاده از آن در سال‌ های اخیر افزایش چشمگیر داشته ولی از ضعف های آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:
- با توجه به اینکه هزینه کفپوش اپوکسی در مقایسه با رنگ های معمولی بالاتر است چون از مواد اولیه گرانتری استفاده می شود و نسبت به رنگ خیلی مقاوم تر است هزینه آن به ازای هر متر مربع بیشتر از رنگ معمولی میباشد
- در بعضی از کاربرد ها که انعطاف پذیری کفپوش برای ما اهمیت دارد ممکن است اپوکسی شکننده محسوب می شود.
-اپوکسی در صورتی که در معرض نور آفتاب قرار گیرد تمایل به زرد شدن و افت براقیت خواهد داشت و بعد از گذشت زمان دچار پدیده گچی شدن خواهد شد.

کاربرد و مصارف پرایمر و مواد اپوکسی

1- پرایمر بتن اپوکسی جهت پوشش سطوح بتنی
2- پرایمر فلزی اپوکسی برای لوله ها و مخازن و لوله های آب آشامیدنی فلزی
3- پرایمر اپوکسی برای سر جوشها و اتصالات
4- پرایمر فلزی، اپوکسی برای مخازن سکوهای نفتی ، کشتی ها، پل ها، خطوط ارتباطی لوله های نفت
5- پرایمر فلزی اپوکسی برای مخازن و لوله های زیر زمینی.
6- لاک اپوکسی برای مدارهای چاپی و سیم.
7- بتونه اپوکسی (درزگیر)
8- ملات اپوکسی.
9- رنگ اپوکسی با حلال ( براق یا مات با فام های دلخواه )
10- رنگ اپوکسی بدون حلال ( براق یا مات با فام های دلخواه)
11- روکش خود تراز اپوکسی برای بتن کف ( سطح صاف یا زبر)

انواع کفپوش اپوکسی

با توجه به نیاز هر کار و فعالیت و نسبت به محیط اطراف اپوکسی کف به روش های مختلفی ساخته و اجرا میگردد در حدود بیش از 12 نوع کفپوش اپوکسی وجود دارد که در زیر به برخی از اساسی و کاربردی ترین آنها اشاره میکنیم.

کفپوش اپوکسی صنعتی

همانطور که از اسمش پیداست این نوع کفپوش در محیط های صنعتی و با ترافیک بالا کاربرد دارد و مخصوص فضاهایی طراحی شده است که در آن از ماشین آلات و وسایل سنگین استفاده خواهد شد کفپوش اپوکسی صنعتی با توجه به میزان بار و اصطکاک ماشین آلات میتواند بیش از حد معمول خود یعنی ضخامت 3 میلیمتر نیز اجرا شود.

کفپوش اپوکسی صنعتی

کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک

آنتی استاتیک در لغت به معنی ضد الکتریسیته ساکن یعنی این نوع کفپوش از تجمع الکتریسیته ساکن روی سطح جلوگیری میکند و همچنین دارای خاصیت رسانایی میباشد از کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک عموما در اتاق های سرور ، اتاق های جراحی که به الکتریسیته ساکن حساس هستند استفاده میگردد.

کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال

این کفپوش نیز همان طور که از اسمش پیداست ضد باکتری میباشد و کمترین میزان باکتری را جذب کرده کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال در برخی از موارد با ذرات نانو نقره ساخته می شود تا بتواند خاصیت از بین بردن میکروب ها را داشته باشد این کفپوش عموما در بیمارستان ها استفاده می گردد.

کفپوش اپوکسی بهداشتی آنتی باکتریال

کفپوش اپوکسی پارکینگ

کفپوش اپوکسی پارکینگ کفپوشی است  با مقاومت مکانیکی بسیار بالا درکنار زیبایی ویژه  وخیره کننده آن آن پیشنهادی بسیار ارزشمند برای استفاده  در پارکینگ های  ساختمان های اداری ، تجاری و مسکونی می باشد. کفپوش اپوکسی پارکینگ می تواند بر روی کیله سطوح بتنی ، موزاییک ، سنگ شده و غیره استفاده شود تا به کارایی بالا و جذابیت بیشتر سطوح بیافزاید.

ضخامت لایه های کفپوش اپوکسی

به طور کلی کفپوش اپوکسی از سه لایه تشکیل شده است : لایه اول پرایمر که بر روی سطح ریخته خواهد شد لایه دوم یا میانی که ضخامت 1.8 تا 2 میلیمتر دارد و لایه نهایی که 1 تا 1.2 میلیمتر ضخامت دارد البته با توجه به خواسته مشتری و نوع فعالیت این ضخامت ها متغییر میباشند

اجرای کفپوش اپوکسی چگونه است ؟

همانطور که در مطالب دیگر گفته شده کفپوش اپوکسی از رنگ اپوکسی تشکیل شده که این پوشش با هاردنر ترکیب میگردد نحوه اجرا یکسان است اما با توجه به ضخامت مقدار رنگ و رزین تعیین می گردد

 

اجرای کفپوش اپوکسی


 

کفپوش اپوکسی چیست ؟

کفپوش اپوکسی يا پولی پوكسايد یک محصول دو جزئی میباشد که دارای خواص مقاومتی عالی از جمله مقاومت مکانیکی بالا ،  مقاومت سایشی بالا ، مقاومت شیمیایی عالی در برابر مواد قلیایی و اسیدها روغنی هاو چربی ها و همچنین ایجاد سطحی صاف و صیقلی مورد استفاده وسیعی در سالن های تولیدی مراکز صنعتی ، شیمیایی ، بیمارستانی ، نیروگاهی ، فرودگاهی و ….. پیدا کرده است.

کفپوش اپوکسی

خواص مواد اپوکسی

خواص مکانیکی کفپوش اپوکسی مطابق جدول زیر میباشد :

چسب ها، کامپوزیت ها (مانند موادی که از فایبر گلاس یا فیبر کربن استفاده می‌کنند)

تقویت ‌کننده ‌ها (پلی‌استر، وینیل‌استر و دیگر صمغ های ترموست هم برای پلاستیک تقویت‌شده با شیشه به کار می‌روند).

کفپوش اپوکسی آنتی داست

کفپوش اپوکسی آنتی داست

جدول مشخصات فیزیکی و شیمیایی کفپوش اپوکسی

رنگ A+B
نسبت اختلاط A=1 ، B=1/5 ، C=17/5
وزن در دمای 23˚C و رطوبت نسبی 50 درصد 2/25 gr/cm³ : A+B+C

جزئیات بیشتر درباره کفپوش اپوکسی

ضخامت این کفـپوش توسط محل مورد کاربرد و هــمچنین مـقولـه بار مــکانـیکی کـه مـمکن اسـت روی کـفپوش اعـمال گردد تعیین می شـود بـرای سـطوحی مانـند کـف آزمـایـشگـاه ها و سـالن های غـیر صـنعتی (اداری و بیمارستانی) ضخامت 1500-1000 (میـکرون)اجـرا مـی گـردد در صورتیکه اجرای کفپوش در سالن های تولـیدی،صـنعتی ، انیارهای کارخانجات و صنایع مد نظر باشد که رفت و آمـدوسایل نقلیه از جمله لیفتراک در آنجا جریان دارد ضخامت پیشـنهادی 3000 میکرون می باشد.

کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک

کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک

قیمت کفپوش اپوکسی

به نسبت انواع دیگر کفپوش که قیمت بسیار بالا و استحکام به شدت پایین تری از کفپوش اپوکسی دارند، این کفپوش قیمت بسیار مناسب و مقاومت بسیار بالاتری دارد. دوام بالای این کفپوش نیز در برآورد و بهینه‌سازی قیمت تمام شده تاثیر مستقیم داشته و به علاوه  در صورتی که به درستی نصب شود، تا چند دهه عمر مفید سطح را بالا خواهد برد. قیمت کفپوش های اپوکسی به عواملی همچون ضخامت کفپوش اپوکسی مورد استفاده، سطح زیر کفپوش و کیفیت ساخت پوشش اپوکسی بستگی دارد. به طور کلی قیمت تمام شده‌ی کفپوش اپوکسی به دلیل نصب آسان و سریع بسیار پایین تر از سایر کفپوش‌هاست.

تعیین قیمت بستگی به رنگ متنوع آن و جنس اپوکسی داشته، همچنین متراژ فضایی که قرار است اجرای صورت گردد، نیز در تعیین قیمت اپوکسی موثر می باشد.بعلت ساختار شیمیایی خاصی که دارند، قابلیت تولید آن ها با خواص متنوع و گوناگون وجود دارد.

سوالات متداول کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی را روی چه سطوحی میتوان اجرا کرد؟

کفپوش اپوکسی روی انواع سطوح از جمله سیمان، موزائیک و سنگ و غیره اجرا نمود ولی بهترین نتیجه روی سیمان کاملا مسطح و یکدست حاصل میشود.

جنس کفپوش اپوکسی چیست و چه حالتی دارد؟

کفپوش اپوکسی از رزین اپوکسی و هاردنر به همراه رنگدانه ها تشکیل شده و قبل از اجرا در حالت مایع است.

چقدر زمان لازم است تا کفپوش اپوکسی پس از اجرا خشک و قابل تردد شود؟

معمولا در دمای معمولی اتاق کفپوش اپوکسی پس از ۲۴ ساعت خشک میشود ولی ولی ما توصیه میکنیم تا ۳ روز روی کفپوش اپوکسی تردد انجام نشود تا به سطح آسیب نرسد.

آیا کفپوش اپوکسی طاقت فشار لیفتراک یا هند تراک را دارد؟

کفپوش اپوکسی با ضخامت ۳ میلیمتر فشار حاصل از تردد لیفتراک ۱۰ تنی را هم تحمل میکند.

کفپوش اپوکسی چه رنگهائی میتواند داشته باشد؟

حدود نه هزار رنگ.

کفپوش اپوکسی چند سال دوام دارد؟

مشتریانی که اصول نگهداری را مورد توجه قرار دهند گاهی تا ۱۰ سال هم نیازی به بازسازی سطحشان احساس نخواهند کرد.

آیا کفپوش اپوکسی را میتوان در صنایع غذائی و بهداشتی استفاده کرد؟

بله در تمامی صنایع غذایی ، بهداشتی و پزشکی کاربرد دارد

مراحل اجرای کفپوش اپوکسی

اجرای کفپوش اپوکسی در مراحل گوناگون و در محیط های گوناگون اجرا میشود و بسته به شرایط و محیط مراحل گوناگونی در خلال روند اجرای کفپوش اپوکسی صورت میگیرد .کفپوش های صنعتی معمولا به دلیل مقاومت های بالای مکانیکی و شیمیایی و … در محیط های گوناگون مورد استفاده قرار میگیرند و کارا یی و نمایی خاص را برای محیط های مختلف به ارغان می آورند. در فرایند اجرایی کفپوش اپوکسی در مرحله نخست باید مد نظر داشت که سطح زیرین چیست و چه پوششی دارد ؟ به طور معمول کفپوش اپوکسی  در سطوحی با سطح بتن ماله پروانه به خوبی چسبندگی دارند و مورد استفاده قرار میگیرند .در کفپوش های صنعتی باید مد نظر داشت که سطح زیرین و شرایط آن بسیار تاثیر گذار خواهد بود .اگر سطح زیرین کفپوش در شرایط استاندارد قرار نداشته باشد امکان این وجود دارد که عیوب سطح زیرین به سطح کفپوش نهایی نیز تاثیر گذاشته شرایط نا مناسبی در کفپوش ایجاد کند .

مزایای کفپوش های صنعتی اپوکسی

از جمله مزایای کفپوش اپوکسیمیتوان به موارد ذیل اشاره کرد :

کفپوش اپوکسی مطلقاً جذب آب ندارد و از نفوذ آب، روغن و سایر مایعات به جسم بتن جلوگیری می‌کند.

افزایش مقاومت بتن در برابر فرسایش، تخریب و اکثر مواد شیمیایی را دارا میباشد.
سبک و کم حجم بوده و از ایجاد هرگونه گرد و غبار جلوگیری می‌نماید.
به صورت یکپارچه و در رنگ‌های متنوع اجرا می‌گردد.
با ضخامت ۴ میلیمتر، افزایش مقاومت فشاری بتون را تا 1100 kg/cm2 را دربردارد.
سهولت در شستشو، حداقل ۲۰ سال عمر مفید و سرعت در ترمیم آن، از سایر امتیازات این پوشش می‌باشد.

تصویر کفپوش پلی یورتان دکوراتیو

کفپوش اپوکسی

خطرهای بهداشتی کفپوش های اپوکسی

مهمترین خطر مرتبط با استفاده از کفپوش اپوکسی، حساس‌ شدگی نسبت به سفت‌ کننده‌ است؛ که در طول زمان ممکن است منجر به واکنش‌های آلرژیک میشود و این واکنش‌ها گاهی ممکن است پس از گذشت چندین روز از زمان تماس رخ دهد و همچنین گاهی استفاده از اپوکسی یکی از دلایل اصلی آسم شغلی در میان استفاده‌ کنندگان پلاستیک و محصولات لاستیکی خواهد بود.

ویژگی بارز کفپوش اپوکسی

یکی از ویژگی های بارز کفپوش اپوکسی می توان حالت سایشی و ضربه ، یکپارچه بودن ، ضدآب بودن قابلیت ترمیم سریع،قابلیت شست و شو با انواع مواد شوینده را می توان را عنوان کرد.کفپوش های اپوکسی در طرح ها و رنگ های متنوع برای فضاهای مختلف با فرم های صاف،نیمه صاف،نیمه زبر و زبر تولید شده است. کفپوش اپوکسی در انواع مختلف ضد اسید و مقاوم در برابر مواد شیمیایی، بهداشتی، ضدحریق، آنتی استاتیک، عایق الکتریکی، دکوراتیو و جنرال در بازار ارائه شده است.

کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک

کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال

کفپوش اپوکسی پارکینگ

کفپوش mma

لیست کفپوش های اپوکسی پر کاربرد در ایران :

کفپوش اپوکسی بیمارستان

کفپوش اپوکسی پارکینگ

کفپوش اپوکسی صنایع غذایی

از ویژگی های بارز کفپوش اپوکسیمی توان حالت سایشی و ضربه ، یکپارچه بودن ، ضدآب بودن قابلیت ترمیم سریع،قابلیت شست و شو با انواع مواد شوینده را می توان بیان کرد. کفپوش های اپوکسی در طرح ها و رنگ های متنوع برای فضاهای مختلف با فرم های صاف،نیمه صاف،نیمه زبر و زبر تولید شده است. کفپوش های اپوکسی در انواع مختلف ضد اسید و مقاوم در برابر مواد شیمیایی، بهداشتی، ضدحریق، آنتی استاتیک، عایق الکتریکی، دکوراتیو و جنرال در بازار ارائه شده است.

تیم اجرای کفپوش اپوکسی

تاریخچه مختصری از رزین و کفپوش اپوکسی

در سال 1909 میلادی برای اولین بار با کشف و شناسائی رزین های فنولیک قابلیت کاربرد محصولات رزینی با ثبات رسیده تا قبل از آن عموماٌ شیمی دانها فعل و انفعالاتی را که به محصولات رزینی (توده های بزرگ ملکولی و معمولاٌ قهوه ای رنگ ) منتهی میشد دور ریخته و در مورد آنها بندرت گزارش میکردند . امروزه نیز در آزمایشگاه های سنتز آلی شیمی دانهائی که درباره رزین ها تحقیق نمی کنند ، از پیدایش اینگونه محصولات در بالن های آزمایشگاهی به هیچ وجه خوشنود نبوده و تمیز کردن مشقت بار بالن ها بر ناخوشنودی آنها میافزاید از آنچه ذکر شد قابل درک است که به احتمال قوی بواسطه فعل و انفعالات ترکیبات اپوکسید ، بویژه آندسته از آنها که دارای حداقل دو حلقه اکسیران با گروههای عامل دو گانه (بی فونکسیونل) هیدروکسی ارومات هستند ، رزین های سخت شده اپوکسی بطور ناخواسته در آزمایشگاهها تولید می شدند ، ولی چون اصولاٌ شیمی دانها علاقه چندانی به رزین ها نداشتند ، قادر به این تفکر نیز نبودند که ممکن است این ترکیبات در تکنیک و صنعت موارد استفاده گوناگون داشته باشد.

پس از اثبات با ارزش و قابل استفاده بودن رزین ها و با پیدایش دومین گروه از این نوع ترکیبات یعنی محصولات ایجاد شده بوسیله واکنش تراکمی اوره – فرم آلدهید در سال 1918 کارهای تحقیقاتی در این زمینه ادامه یافت . نتیجه این تحقیقات دستیابی به رزین های سخت شونده بطرق گوناگون بود که درتوده های تراکمی در قالب ریزی و هم چنین جهت تولید رنگ بر پایه روغن و آب و نیز مواد عایق کاری مورد استفاده قرار میگرفت . مدت کمی از کشف های فوق الذکر نگذشته بود که انواع دیگر رزین های اپوکسی از جمله رزین های اپوکسی پلی آمینی که بیشتر درانواع کفپوش های اپوکسی مورد استفاده قرار میگرید نیز توسط دانشمندان علم شیمی کشف وبه دنیا معرفی شد.

در اینجا لازم است اشاره شود که هر گاه با ترکیبات غیررزینی حاوی گروه اکسیران یا اپوکسی مواجه هستیم با واژه ((اپوکسید)) و هرگاه با رزین های حاوی گروه اکسیران یا اپوکسید سروکار داریم با واژه ((اپوکسی)) نام گذاری میکنیم . این واژه گزینی در زبان های متداول دنیا نیز بشرح ذیل است .
انگلیسی: Epoxyresins
آلمانی : Epoxidharze
فرانسه : Resines epoxydes
تعریف بنا به تعریف رزین های اپوکسی پلی اترهائی هستند که از واکنش تراکمی یا کندنزاسیون ترکیبات دارای گروههای عامل اپوکسید با الکلها و بویژه فنل های چند ظرفیتی حاصل میگرد مشروط باینکه در ترکیب حاوی گروه اپوکسید یک عامل فعال و قابل جایگزینی دیگر نیز موجود باشد . در برخی از منابع تعریف دیگری برای رزین های اپوکسی ارایه شده است که نه تنها ناقض تعریف فوق نیست بلکه مکمل آن نیز می باشد بدین شرح : رزین های اپوکسی رزین هائی هستند که از طریق واکنش افزایشی تشکیل فیلم میدهند ، عامل واکنش کننده گروههای فعال اپوکسید می باشد ، البته در این تعریف مطلبی بعنوان اصلاحیه در ج میگردد که نگارنده این سطور روی آن تاکید فراوان دارد و آن اینکه رزین های اپوکسی به ویژه آن دسته که ملکولاریته بالا دارند به رغم شباهت ظاهری به ترکیبات پلی مری در اصل مواد پلی مری نبوده بلکه مواد حدواسطی هستند که عمدتاٌ بکمک سخت کننده ها یا کاتالیزورها قابل تبدیل به پلی مرمی باشند .
روش اجرای کفپوش های اپوکسی بدین صورت میباشد که سطح زیر کار می‌بایست عاری از هرگونه چربی، گرد و غبار، ذرات سست و ناپایدار، روغن و غیره باشد بنابراین تمامی سطوح می‌بایست خشک یا نیمه مرطوب باشند همچنین آب اضافه نباید روی سطح باشد. بستگی به میزان تخلخل و ناهمواری سطوح زیر کار میباشد ، اما این میزان برای پوشش یک مترمربع با ضخامت 9 میلیمتر بین 20 الی 22 کیلوگرم خواهد بود. روش اجرای کفپوش های اپوکسی بدین صورت میباشد که سطح زیر کار می‌بایست عاری از هرگونه چربی، گرد و غبار، ذرات سست و ناپایدار، روغن و غیره باشد بنابراین تمامی سطوح می‌بایست خشک یا نیمه مرطوب باشند همچنین آب اضافه نباید روی سطح باشد.

روکش های اپوکسی مزایای زیادی دارند که نسبت به سایر پوشش های کف ارجع هستند. بتن سطح به علت خاصیت قلیایی ذاتی خود به واسطه وجود ناخالصی های فلزی به راحتی مورد آسیب مواد شیمیایی قرار میگیرد و به سبب سختی و شکنندگی زیاد مقاومت سایشی و ضربه پذیری پایینی دارد.پوشش های قیری و آسفالت نسبت به حلال های مقاومت کمی دارند و در اثر تردد زیاد به ویژه در گرما ، نرم شده و روی سطح زیرین حرکت کرده جمع شده و سطح آن موجدار میشود. این موضوع سر چهار راههای خیابان ها یا در قسمت سراشیبی پل های فلزی کاملاً مشهود است.
پوشش های فلزی شدیداً تحت تأثیر عوامل خورنده محیط قرار میگیرند و آجرهای ضد مواد شیمیایی گران هستند و نصب آنها هزینه بر است. روکش های اپوکسی اگر درست فرموله شوند و به طور صحیح به کار روند هیچ یک از این معایب را نخواهند داشت .

نمونه کار های اپوکسی

کفپوش صنعت آریا بیش از صدها نمونه کار کفپوش اپوکسی در ایران انجام داده که پیشنهاد میکنیم از صفحه آن دیدن نمایید و همچنین رزومه کاری اپوکسی این شرکت از بدو تاسیس تا به امروز را مشاهده نمایید

تیم اجرای کفپوش اپوکسی

مشخصات فنی کفپوش اپوکسی

مشخصات فنی کفپوش های اپوکسی

روکش اپوکسی به طور کلی به دو دسته عمده تقسیم می شوند :

- روکش هایی که غلظت بسیار بالا دارند، درصد سیلیس در آنها بالا است و به وسیله ابزارهای دستی و مکانیکی تا ضخامت 8-6 میلیمتر روی سطح بکار میروند و مقاومت سایشی، مکانیکی و شیمیای بالایی دارند و معمولاً روی سطح بتن روی مکانهایی که در معرض ریزش و پاشیدن مواد شیمیایی و یا تردد شدید وسایل نقلیه سنگین قرار دارند، بکار میروند. این روکش ها عمدتاً در کارخانه های شیمیایی، پالایشگاهای نفت، کارخانه های خودرو سازی، نوشابه سازی و نیروگاه ها مورد استفاده دارند.
- روکش های خود تراز اپوکسی با درصد سیلیس بسیار کمتر که روی سطح تمیز شده ریخته و با استفاده از شانه های پلاستیکی مخصوص روی سطح پهن میشوند و ضامتی حدود 2 میلیمتر خواهند داشت. استفاده از دستگاه اسپری دو جزئی نیز برای سهولت و تسریع کار در سطوح بزرگ امکان پذیر است.
روکش خود تراز اپوکسی در برابر مواد شیمیایی ، سایش ناشی از تردد افراد و وسایل نقلیه سبک صنعتی مقاوم است و با فام های مختلف و براق به زیبایی محیط می افزایند. این روکش¬ها در آزمایشگاه¬ها، بیمارستان¬ها، کارخانه های تولید مواد غذایی و انبار ها کاربرد دارند .

نکات ، مزایا و جزئیات کفپوش اپوکسی آزمایشگاهی

با توجه به خصوصیات برجسته مکانیکی ، شیمیایی ، حرارتی و الکتریکی این محصول بهترین انتخاب برای پوشش سطوح صنعتی بوده و علاوه بر آن با توجه به امکان اجرای روکش به صورت یکپارچه و بدون درز و همچنین خصوصیات ضد میکروبی آن، می تواند به عنوان مناسب ترین پوشش بهداشتی همچنین در محیط های آزمایشگاهی مورد استفاده قرار بگیرد.

موارد مصرف کفپوش اپوکسی

- پوشش سطوح صنعتی که در معرض نفوذ آب و همچنین انتقال آلودگی های ناشی از نفوذ آب می باشد .

- پوشش سطوح صنعتی که عدم وجود گرد و غبار در سطح ، بسیار حائز اهمیت است.

- پوشش سطوح صنعتی که در معرض خوردگی و آسیب ناشی از اسیدها، قلیاها، الکلها، روغنها، نمک ها ، حلالها و مشتقات نفتی می باشد .

- پوشش سطوح صنعتی مانند کفپوش اپوکسی بتن سخت که در معرض نیروهای مکانیکی مانند فشار، ضربه و سایش قرار می گیرد .

- پوشش سطوح بهداشتی کفپوش mma که عدم وجود درز و خلل و فرج و امکان گندزدایی و ضدعفونی کردن صد در صد سطوح بسیار حائز اهمیت می باشد .

- پوشش سطوحی که در مجاورت جریانهای الکتریکی قرار داشته و عایق بودن سطح حائز اهمیت می باشد این نوع کفپوش ها عموماً کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک نام گذاری میشوند .

- پوشش منازل و دفاتر کار که میخواهند در باربر ضربه پایه های صندلی مقاوم بوده و همچنین از زیبایی ساده و همچنین در نوع های سه بعدی استفاده و بهره ببرند.


کاربرد کفپوش های اپوکسی

از کاربرد کفپوش اپوکسی میتوان موارد زیر را نام برد :

1- پرایمر بتن اپوکسی
2- پرایمر فلزی اپوکسی برای لوله ها و مخازن و لوله های آب آشامیدنی .
3- پرایمر اپوکسی برای سر جوشها و اتصالات .
4- پرایمر فلزی، اپوکسی برای مخازن سکوهای نفتی ، کشتی ها، پل ها، خطوط ارتباطی لوله های نفت.
5- پرایمر فلزی اپوکسی برای مخازن و لوله های زیر زمینی.
6- لاک اپوکی برای مدارهای چاپی و سیم.
7- بتونه اپوکسی (درزگیر).
8- ملات اپوکسی.
9- رنگ اپوکسی با حلال ( براق یا مات با فام های دلخواه ).
10- رنگ اپوکسی بدون حلال ( براق یا مات با فام های دلخواه).
11- روکش خود تراز اپوکسی برای بتن کف ( سطح صاف یا زبر).
12- ورنی اپوکسی .
13- چسب اپوکسی .
14- لاک اپوکسی برای قوطی های مواد غذایی.

نگهداری کفپوش اپوکسی

برای اینکه کفپوش اپوکسی طول عمر بیشتری به همراه زیبایی اولیه خود داشته باشند باید مواردی را برای حفظ و نگهداری انها رعایت نمود.

قبل از نصب کفپوش های اپوکسی باید سطح را کاملا تمیز کرده و عاری از چربی یا اجزای سست و لغزنده باشد و آن را به طور کامل خشک نماییم. کفپوش در زمانی اجرا شود که دمای محیط بین ۵ تا ۴۵ درجه سانتی گراد باشد. قبل از مخلوط نمودن روکش و هاردنر لازم است روکش به مدت حدود ۲ دقیقه میکس شود.

پس از اجرا می توان تجهیزات را توسط تینر اپوکسی شستشو داد. به دلیل اینکه اپوکسی از مواد شیمیایی تهیه شده است باید  در هنگام اجرا موارد ایمنی را به خوبی رعایت کرد و لازم است حتما از دستکش صنعتی و ماسک مخصوص استفاده کرد. پس از آماده شدن کف باید قبل از یک ساعت از تمامی مواد استفاده شود چون بعد از گذشت یک ساعت حالت اولیه خود را از دست می دهد و دیگر قابل استفاده نخواهد بود.

نقد و بررسی مشتریان

 1. اولیور کوئین
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز
  27 اردیبهشت 1398
 2. تونی استارک
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته،
  12 اردیبهشت 1398
 3. استیو راجرز
  2 اردیبهشت 1398

یک نقد و بررسی بنویسید